quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

56x7y5, if x+0 and y#.0? Which expression is equivalent to V OA. 2x2y7xy2 OB. 8x4/7x472 Oc. 8 x 27 Try2 OD. 2244 297
The perimeter of a rectangle is 48m. If the width were doubled and the length were increased by 24m, the perimeter will be 112m. What are the length and width o
Fill in the blank.Te gusta?a. andar en bicicleta b. jugar futbolc. caminaryou will the brainlest
the number of turns in the primary winding of a certain transformer is 250 times more than that in the secondary winding calculate the input EMF in the primary
i need help with math
What ended Catholicism in England? Explain how Mary I [Bloody Mary] dealt with Protestants.
Solve for ggg: \dfrac{3}{16}=\left(-\dfrac{5}{4}\right)+g 16 3 ​ =(− 4 5 ​ )+g
If A = {1,2,3,4} B=N. Let f: A ➝ B be defined by f(x) = x² + 1then find the range of f.Note: [Brainly sir / maam please solve my all Questions that I have poste
......... take a message,please?(will,would, can and could)​
help? thanks you pls and thank you