zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation for y 4x+7y=28 y=
how does a author create a adaptation
There are many freshwater and saltwater areas in the everglades. What is the simple subject?
write each fraction as a unit fraction 12/84 13/143 23/138
write each fraction as a unit fraction 12/84 13/143 23/138
Do you think there were any points at which civil war might have been averted?
Which of the following is not part of testing a hypothesis? A. Gathering evidence B. Reasoning C. Collecting data D. Modeling
Analysis answers the question: ______. How does the writer say what he says? Does the writer get his point across? Was what the writer said worthwhile?
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers? A.by providing an accurate, fact-based picture of history B.by alterin
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers? A.by providing an accurate, fact-based picture of history B.by alterin