lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

1.) For the following system, use the second equation to make a substitution for x in the first equation. 3x + 2y = 7 x - y + 3 = 0 What is the resulting equa
In a survey, a group of students were asked their favorite sport. Eighteen students chose “other” sports.
what factor is paired with 6 to give 24
Who is the young man that asks capulet permission to court or woo juliet?
When performing cpr on an infant (lying face-up), you should use:?
El _________ trabaja en la granja. Question 3 options: hombre de negocios programador abogado agricultor
PLZZZZZZZZZZZZ help asap! Make a list of 5 items that are unusual about Trump's background and current approach to being President?
Which North American culture relied on buffalo for food, clothing, and shelter?
T/F The faster the machine cycle, the faster your computer processes data.
High School level math.