alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

square root of 56 raised to the seventh power
Word story multiplication
How many syllables does camera has?
Find the pattern: x=5 y=7
What is the slope of the line passing through the points (1, −5)(1, −5) and (4, 1)(4, 1)?
If an object is moving with a force of 99N at 12.5m/sec2, what is the mass of this object? What is the weight of a 55 kg mass? What is the mass of a person whos
Asking yourself "What can I do to build a loyal customer base?" is an example of A. research. B. multitasking. C. bottom line. D. creativity
Multiply the quotient of 584 and 4 by 6
What is the word form for 13,406
The United States acquired outlying areas by all of the following means except: A. fighting a war B. purchasing the land C. engineering a takeover D. acquir