spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
To pass a particular score a student has to achieve a mean of at least 50% in the ten pieces of work that form the assessment items. In the first nine of these
when a fraction of 17 is taken away from 17 what remains exceeds one third of seventeen by six Using symbolic language
Identify each country or body of water. israelegyptiraniraqsaudi arabiakuwaitturkeypersian gulfmediterranean seaarabian sea
What specific changes in rachel’s muscle cells and kidney function are leading to elevated plasma k levels?
What is another chloride that could be used instead of the calcium chloride dihydrate to produce a solid precipitate with aqueous sodium carbonate?
Doppio Movimento, from Appalachian Spring, by Aaron Copeland, The main melodic line presents: A. After an initial jump, mostly conjunct motion B. Disjunct motio
A polygon ABCD is inscribed in a circle. Find m angle D A B.
4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds
. Factorise the following expression fully(a+1)²-4b²
If you chose an angle, how are the construction steps you completed similar to the steps you would have taken to construct and bisect a line segment? How are th