moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

what is the mean median and mode of 3,721,23,63,27,29,95 and 23?
1) if most people in a country have jobs that is farming, that country is a a) developed b) newly developed c) developing 2) which indicator measures the qualit
Which idea did the White supremacy movement promote in the early 1900s?
Solve the equation. 2ª = 0.36 O + or - 0.5 O+ or - + or - 0.6 + or -0.7 06 please answer quickly ​
Express cos K as a fraction in simplest terms. 9 M 15 Answer: cos K= K Submit Answer
What was Curtis Wilkie's purpose for writing "Words Triumph Over Images"? OA. To show that he felt newspapers gave a clearer picture of the disaster OB. To make
PLA HELP ME ITS DUE TOMORROW
food does not pass through the liver or the pancreas why are these organs dtill important parts of the digestive system?
If another student joins the game and stands behind the two students already in the game, how will the game be changed?
A binomial experiment has 6 trials in which p = 0.85. what is the probability of getting at least 4 successes?