Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

The cost of 1 litre of milk is 2 2/5 find the cost of 5 litres
Cassie's family cut a lasagna into sixths. They ate 1/3 of the lasagna. How many pieces are left?
Carly bought 3 pounds of birdseed.how many ounces of birdseed did she buy
According to the fda, what should make up the smallest portion of a teenager’s diet?
I forgot what to do
How do you find your soul?
The likely reason the soviets required their subject governments in eastern europe to impose stalinist policies during the 1940s was the success of
You can use the ____ command to delete an entire table and its data.?
Which nations claimed the Oregon Country? How did John Quincy Adams help resolve the claims?
does it mater which term goes first in a ratio,explain