becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Find the restricted values of x. -1/8x-2
what is a colloquialism
(6x^2-2x+4)+(3x^2-4x-3) show work
During the 1700s, the British government used mercantilism to:
What is the Kb of a 0.0200 M (at equilibrium) solution of methylamine, CH3NH2, that has a pH = 11.40? A.8.61 B. 7.92 × 10−22 C. 1.26 × 10−7 D. 3.15 × 10−4
In a trivia game, you lose points for incorrect answer. You answer the first 3 questions wrongs. Your score after the 3 questions is -75. How many points is ea
Many of the vitamins our bodies need can be observed by only which of the following? A) protein B) Water C)Fat D)Minerals
Is this statement a fact, an opinion, both, or neither? Jay Romero is the best candidate for governor.
Can someone explain # 6 and #8 I have a quiz tomorrow and I need to understand this carp so please EXPLAIN it Thanks
Which statement most accurately describes the roles of the president and Supreme Court in enforcing federal laws?