abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

log4(x)+log4(x+15)=2
outlaws of the Wild West were heroes of their time
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
how do you work out 45.3x6 using grid method
what act did the united states government pass in order to be able to move Native American of their lands into the Indian's Territory? A) Native American Act B)
which channel is the most popular one for the evening news A. WANR B. WWCN C. WCLM D. WKOD
The cause of the sun rising and setting in the sky is the earths rotation . What is the affect
What's the difference between Romanesque and Gothic style buildings?
Which fraction is equivalent to 2/7
An illegal drug stimulates the parasympathetic nervous system, causing the user to appear tranquilized. What could indicate to a paramedic whether or not the pe