jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best response for each question. ¿quién entendió lo que enseñó la maestra?
How does relationship between the Samsa family and Gregor Samsa’s boss contribute to the plot of the story?
after losing 25 pounds an individual weighs 105 pounds more than one third of his previous weight. what is the previous weight ?
Jessie is 6 years older than Todd, and Todd is 2 years younger than Ryan. If Ryan is r years old, which expression shows how old Jessie is?
what is 75% of 90???
Is #6 correct? Yes or No?
A shipment of TV sets, some weighing 30 kg each and the others weighing 50 kg each, has a total weight of 880 kg. If there are 20 TV sets all together, how many
Read the passage. excerpt from "What to the Slave is the Fourth of July?" by Frederick Douglass The rich inheritance of justice, liberty, prosperity and indepen
Nazi leaders used Kristallnacht to their advantage by A.seizing insurance payments. B.confiscating Jewish belongings. C.blaming Jews for the vandalism. D.the nu
A pattern of maladaptive substance use that persists for at least 12 months is a(n) ____ definition of substance abuse