first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

(This photo didnt even get up yet!) Use nCk = [tex]\frac{n!}{k! (n-k)}[/tex] How many different combos of 6 children can fit on 4 chairs? [?] ways
what is the difference between sanitizing and disinfecting
I’m having trouble with number 17 and 18 how could I solve it
In a paragraph why do you think that the United States government set up the procedures used at Ellis Island to screen newly arriving immigrants?
What is the slope of the line through points (−2, 3) and (6, 1)? A. −1/4 B. 4 C. −4 D. 1/4
can anyone help me please
Hellppp meeeeeee PLEASEEEEE :!$:$:
(ASAP) Multiply: 3 2/9 × 1/3 Enter your answer as a mixed number in simplest form by filling in the boxes. Brainiest first to answer and correctly and 5% of my
what one is plz and thanks ​
Who’s here good in arabic, please help me. Whats the correct answer?