answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

What is the electron configuration for fluorine?
twelve cubes are stacked to make this figure
This app isn’t helping
PLEASE HELP VENN DIAGRAM!Look at attached for the diagram!!!In his diagram BH represents the students that have brown hair and W represents the students that ar
In the figure, ABC and DEF are similar. What's the scale factor from ABC to DEF? (pls show how you got the answer)
fill in the blanks with correct tense .I ______him at the bus stop everyday.​
I'm a few words,explain what physical geography examines.
porque crees que el teatro ayude a los niños a sentirse más seguros de si mismos y perder la vergüenza frente a los demás?​
Which angle in ABC has the largest measure? A. B. C. D. Cannot be determined
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!! How the data set rises and drops can best be summarized by the ___________ o