mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

what are the factor pairs of 38
I need help with the blanks
What caused Portugal to finallywithdraw from its African colonies?
Write -90.85 as a mixed number in simplest form.
I have been stuck with this one, and i would like to how to solve this. In each case, determine whether line AB is parallel or perpendicular to CD. (a) A(0, 0),
find the value of x to the nearest whole number. Tan x(degree) = 1.732
The volume of a rectangular prism is 270 cubic centimeters. The height of the prism is 5 centimeters. What should the length and width of the prism be? Explain
Social needs are acquired through?
what is 54 times 3 times 71 minus 45 plus 102 divided by 6 times 25 subtracted by 34 times 141 plus 32 subtracted by 67? Also put 578402/10856 in simplest form.
How many “dots” would be around the central atom in the Lewis structure of S? A) 5 B) 6 C) 7 D) 4