uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

how can you increase kinetic energy in a apple
The third trimester begins at? a. three months. b. six months. c. seven months. d. nine months.
In 1775, the population of the colonies included about _______ African slaves
Which is a major viewpoint of the Republican Party? Increased spending on the military Higher tax rates for higher incomes Big government will benefit the peopl
Kate wants to have $25,000 in 16 years. How much does she need to invest if the interest rate is 6 percent per year?
what are the next two terms in the patterns 3,6,5,10,9,18,17 and so on
What is the 112th element
i am a factor of 22 but not a multiple of 2
salt is placed on roads when it snows. why does NY place salt on the icy roads?
The murder or abandonment of baby girls is called _________