jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

The price of each rug is found by multiplying the area of the rug by the price per square foot. the price for all 4 rug designs listed above $8 per square foot.
How much fencing 37 1/8 *53 1/2
AWNSER ALL(STREACH YOUR THINKING) tim spent about 1/3 of each weekday sleeping and about 7/24 of each weekday in school. A.what fraction of a weekday does ti
One way to punctuate a compound sentence correctly is to join the two independent clauses with a comma. a semicolon. a comma and a subordinating conjunction. a
The best way to appeal to an audience is with
what is the movie that has mel gibson in it where he can hear other womens thoughts?
The nth term of the sequence is 2n+20.find the value of the 5th term
1. What constitutional issues and/or questions unanswered in the U.S. Constitution as of 1860 tore the nation apart in 1861?
What is the purpose of government?
How does the use of a cell phone or electronic devices affect driving skills? Name two ways that you can make sure a cell phone is not a distraction to driving