velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Cultured sheep’s cells were used to create two lambs named ?
Explain the pun in i dont trust these stairs cause they are always upto something​
A running group has 38 members. Each group member completed half marathon (13.1 miles). The average time to complete is 110 minutes. Based on average time what
Which of the following is not an example of NFC technology? A. Check your email. B. Check the commuter bus schedule. OOO C. Track your fitness and health. D. Sh
What does fuse mean in the skeletal system?
I WILL MARK BRAINLIEST IF ANSWERED IN LESS THAN 20 MINUTES!!!!!!! The length of the body of a composition _____. should be three to ten paragraphs depends on th
Question 1 help! Please!
A rectangle has a height of 4 and a width of x to the power of 2 + 3x + 2. What is the area?
Wyatt is working two summer jobs, making $8 per hour walking dogs and making $14 per hour tutoring. In a given week, he can work a maximum of 13 total hours and
Tom works as a mid-range executive at a brake pad manufacturing firm. In the course of his duties, he finds out the chief officers are committing tax fraud and