tasharice2020 tasharice2020
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Kira needs to buy plastic spoons. Brand a has a box of 42 spoons for $2.17. What is the unit price for brand a spoons?

Respuesta :

zarampa
zarampa zarampa
  • 04-10-2020

Answer:

$0,051667

Step-by-step explanation:

$2.17 / 42 = $0.051667/1spoon

Answer Link

Otras preguntas

What is the nitrogen cycle?
which obstacle does not usually face developing countries as they try to grow their economies
What is definition of 'order' ?
What is a coordinating conjunction?
The main purpose of an argumentative essay is to what?
Noise pollution can be annoying but does not pose any threat to human health. a. True b. False
What is the value of cos A?
Who was the first American airman to be captured by the North Vietnamese? a. William Calley b. Melvin Laird c. John McCain d. Everett Alvarez Jr
What was an immediate cause of the 1789 French Revolution?
What is a tabular key?