madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What will eventually happen if brian just keeps the plane on a course pointing straight ahead in hatchet?
Use the model to solve for x. A) x = 1 B) x = -1 C) [tex]x= \frac{7}{3} [/tex] D) [tex]x= -\frac{7}{3} [/tex]
Help very appreciated thank you!!
have a look at the picture
Enslaved Africans traveled across the Atlantic Ocean to America by way of the
at the end of the war, Texas was - (civil war)
Which of the following processes has an increase in entropy? A. condensing B. freezing C. dissolving D. filtering
Can someone help me with this question: A) The sum of two numbers is 32. Twice the first number is equal to six times the second number. Find each number. B) us
How do you do number 18??
Need the answer for number 25. I can't figure it out ! I've tried everything !