peytonmarcum
peytonmarcum peytonmarcum
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs 9.68. What is the price per pint ?

Respuesta :

bubbletrolz
bubbletrolz bubbletrolz
  • 03-10-2020

Answer:

544335=r445

Step-by-step explanation:

Answer Link
joejgovea
joejgovea joejgovea
  • 03-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2 pints per quart

4 pints in 2 quarts

9.68 / 4 = $2.42

So the price per pint is $2.42

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best illustration of the diffusion of American popular culture? A. German food being served in an American cafeteria B. Students f
31. REWRITING A FORMULA A common statistic used in professional football is the quarterback rating. This rating is made up of four major factors. One factor is
How would cellular respiration be impacted in the absence of photosynthesis? Only aerobic respiration would take place. Only anaerobic respiration would take
4. What might explain the increase in the rankings of stone, glass, iron, and steel and the decline in rankings of forest products and leather products?
baseand power : (-4(−4/8)²​
True or False, Intrusive rocks have large crystals?
what is the equivalent of 2/7​
I WILL GIVE BRAINLY Where was the first permanent European settlement in North America found? A) Richmond, Virginia. B) St. Augustine, Florida. C) Plymouth, Mas
7. Which city is located at 41 N & 90 W
m a t h h e l p find the equation