willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
what decimal part of 350 is 70
the square of a number increased by 5 times the number is equal to 176. find one number for which this could be true
Which of the following was used to regulate society in classical India? A. legalism B. Confucianism C. the caste system D. Taoism
Since cultures are blending more because of urbanization, recognition of the caste system has __________ in many places. a. increased b. declined c. been introd
There is a cicular building 3 stories tall and with a diameter of 100 feet. what formula could you use to find out the area?
why did the colonist feel it was appropriate and nessasary to biycott british tea
Which seed plants are not gymnosperms ? a. cycads. b. ginkgo. c. flowering plants. d. conifers
The Sun transfers energy to the atmosphere primarily by _____. conduction convection radiation all of the above
True or False? Earaches can be caused by a sinus infection or another illness affecting the nose or mouth.
Which Enlightenment philosopher wrote The Social Contract?