pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Give five reasons for liming pond​
What do faults mean? I can see if people write it on goo gle btw.anddddddf short answers only please
How many different versions of a gene are carried in a single normal cell?
How many cups are equal to 14 pints?
Express in the form 1:n Give n as a fully simplified fraction. 4:6​
Put the steps to becoming a naturalized citizen in the correct orderQuestion 3 options:Attend naturalization ceremony.Attend naturalization interview and pass t
Roosevelt separates the participants of the conflict into three main categories: hero, villain, and victim. According to the Four Freedoms speech, who is the he
true or false early romans we’re divided into two classes; patricians abs plebeians
At Deion's boutique, 15 customers wore a size small, and 71 customers wore a different size. What is the probability that a randomly selected customer wore a si
Find the area of the polygon. 7 cm 20 cm 16 cm