KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hello, I need help (Trying to catch up on a month of school) Picture attached. Thanks!
how to solve dividing radicals
fill in the blank with the French equivalent of the word parentheses. Mon neveu ___ (lift weights). A. nage B. fait de la musculation C. court D. fait de
Punta arenas is the southernmost point of which country
Jamie has 6 pounds of peaches to equally divide among his four brothers how many pounds of peaches will each aunt get? Write the number as a fraction
Fill in the blank with the correct comparitive of mas or menos. El leon es____valiente que el burro.
Which best compares and contrasts the teaching and training careers and the professional support careers? A.Both careers try to support student success; however
One layer of Earth is composed mainly of liquid iron and nickel. This layer creates Earth’s magnetic field, which protects Earth from solar wind? What is the na
Estamos alegres de que ustedes ________ ido a este evento religioso. A. hayamos B. hayan C. hayáis D. haya
Los viajeros hablan (2 palabras) con las guías del tour y van a cambiar los planes.