garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Why did Mao Zedung get involved in the Korea War?
Describe two differences between german culture and the roman culture.
Why does friction make it harder to move things?
24/5 in simplest form please help me.
where the sun's energy is produced
Find an equation of the circle that satisfies the given conditions. Endpoints of a diameter are P(-1, 1) and Q(5,9)
What was the major issue that kept Dred Scott from getting his freedom? Select one: a. He should have tried when he was in a free state. b. The Supreme Court ru
A gallon of latex paint can cover 300 square feet. Felix has a pentagonal room in which all the sides have the same lenth of 10 feet thr room has a 8 foot celin
How many outer electrons does phosphorus have
what multiplies to get -80 but adds to get 2