jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How was the Inca empire impacted by European exploration and colonization? The Spanish forced the Incans to adopt their language, religion, and way of life. The
please help c. (3,6) d. (9,6)
What’s the constant of proportionality of the relationship shown in the graph?
Anybody Know This This. ?
A 35 -ft ladder leans against a building so that the angle between the ground and the ladder is 75 ∘ . How high does the ladder reach on the building?
efforts to rebuild and protect Louisiana’s wetlands. essay
What is the extension of a CSS file?
Based on the chart, how did westward expansion affect slavery in the United States between 1820 and 1850? A. The slave population roughly doubled as several ne
HELP ME!!!!! ASAP!!!!!
Which of the following is a limit on the powers of Congress? A. Congress cannot spend money B. Congress cannot hold someone indefinitely without a trial C. Con