nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence.margot prefers the action of a hockey game to watching ice skating performances.which revision corrects the faulty parallelism in the sentence
If the President vetoes the national budget bills, the process starts again from the beginning. True False
How did James Watt help to fuel industrialization in Great Britain
Which best describes how a pH test strip works? A. Molecules in the paper react differently with Hydronium and Hydroxide ions B. The paper dissolves when placed
Most scientific questions are based on
does the following series converge or diverge 7-21+63-189
Correr más rápido. no más rápido. llenar el tanque. no el tanque. salir ahora. no ahora. descargar ese documento. no ese documento. levantarse temprano. no temp
Enter the net ionic equation, including phases, for the reaction of AgNO3(aq) with K2SO4(aq).
38. Find the surface area of the sphere, both in terms of pi and as a decimal. Use 3.14 for pi. Round your answer to the nearest tenth.
Which words describe the mood or atmosphere created by the author