Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Who was the oldest signatory of the Declaration of Independence?
need help fast what are all the solution to this problem
The withdrawal of eleven Southern states from the Union in 1860 which precipitated the American Civil War 1860 Election Secession Populism Dawes Act
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch .each person in the group had either one soup or one sandwich.the sandwhiches cost $7.75 each and th
The belief that the U.S. should extend all the way to the Pacific Ocean because it was God's will Spoils system Harriet Tubman Manifest Destiny Dawes Act
Idea that government should play as small a role as possible in economic affairs Dawes Act Marxism Laissez-Faire Antietam
What other countries celebrate the 4th of July?
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?
What is English Literature??
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million