caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

what is the federalist era
Use the chart below to answer the questions: Population Area Country (1997 estimate) (square km) Indonesia 203,479,000 1,904,569 Denmark 5,248,000 42,077 Ghana
Please explain, too! Thank you :) ​
If an object accelerating at −1.5m/s^2 takes 1.2s to reach 5.0m/s, what was its initial speed?
Select which options below are responsibilities A.Pay taxes B.Serve in court C.Respect the rights and property of others D.Participate in your community
The price of aero show tickets increased by 15%. If the price of one ticket was ₹575, what was its price earlier?
What is the reciprocal of 5 6/7 ?
Which word in this excerpt from Carl Sandburg's "Chicago" has a connotation of power or strength? 100 POINTS!!!
“Every teenager has their own vocabulary, their own jokes, their own heroes” Identify and correct the pronoun error in the above sentence
write the decimal equivalent for this fraction 7/100