isabellarivas7
isabellarivas7 isabellarivas7
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

plsss help me with this mathhhhh!!!!!!!

plsss help me with this mathhhhh class=
plsss help me with this mathhhhh class=

Respuesta :

kimkatie242
kimkatie242 kimkatie242
  • 02-12-2020

Answer:

5357.142857

Step-by-step explanation:

Answer Link
filmzy35mm filmzy35mm
  • 02-12-2020
Answer: 6 issues cost more they cost $2.54 per issue while 12 issues cost $2.49
6 costs 5 cents more than 12
Answer Link

Otras preguntas

I need help with 13 14 and 15 plz
What is third person writing?
the figure below are squares. Find an expression for the area of each shaded region. Write your answer in standard form.
In an essay, flow is A. the arrangement of words and symbols within a sentence. B. the use of transition words between supporting paragraphs. C. achieved when
Which sentence is correctly punctuated? a. Please report to headquarters at 8:30 a. M. b. Please report to headquarters at 8:30 AM c. Please report to headquar
Which of the following sentences has a compound predicate? A. She washed the shells and dried them in the sun. B. She placed the shells in a plastic bag while h
Which foods do not contain carbohydrates? strawberries oils potatoes beans
describe three ways you can conserve energy in your own home
How did roman govermebt meintain control over conqeredb territories?
Kathy is playing a board game. The game pieces are each in the shape of a triangle. Each triangle has a base of 1.5 inches and a height of 2 inches. What is th