Sunny1O1
Sunny1O1 Sunny1O1
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

read the screenshot and please explain

read the screenshot and please explain class=

Respuesta :

elyorky05
elyorky05 elyorky05
  • 04-01-2021

Answer:

A, because the chart has a constant rate of 7 minutes per box. Multiply the 7 by 5 and you will get 35 minutes, and do the same with 1 and get 5 boxes. I hope this helps and I love your profile pic! I'm a fan of Danganronpa too!

Answer Link
khushiirrajput
khushiirrajput khushiirrajput
  • 04-01-2021
A it has a constant rate and then u multiply
Answer Link

Otras preguntas

If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
Divide and express the result in standard form. 8/7-i
why did farmers follow railroads into the texas frontier
find the following sum and prove your claim: (1*2)+(2*3)+..+n(n+1).
How do you say "Some brown spiders"?
1. What is the value of the expression below? Please show work 3⁴+9= A.21 B.39 C.43 D.90 2. Which expression is equivalent to 5(d+1)? Please show work A.5d+5 B.
What are 5 pros and cons of living in sparta and athens in greece?
what's an improper fraction
the cards in a card catalog are filed in what manner? A: by publication B: by subject C: alphabetically D: by call number
What would be most useful to help make a simple compass a nonmetal bar,a round metal can,a small iron nail,or a Quartz needle