shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

How do u do this ??? Alistair buys an antique chair for £600. It is expected to increase in value at the rate of 4.5% each year. How much is it expected to be w
find the sum of 3b/b+2 and 12/b+2 and express it in simplest form
A pea plant is heterozygous for height (Tt). Which allele will be carried by a pollen grain produced by the plant?  A.T only  B.t only  C.T and t  D.T or t
What is the value of the expression shown below when a=51, b=2, and c=17? 3(a\c)^2
The radius of a bicycle wheel is 12 in. What is the approximate circumference of the wheel?
How to convert 0.39 into a fraction?
What is cos P?  Right triangle PQR with a short leg measuring 5, a long leg measuring 12, and the hypotenuse as 13A. 5/12B. 12/13C. 5/13D. 12/5
In a right-angled triangle, the side opposite the right angle is unknown, how do you find out the unknown length? (Hypotenuse I think)
How do u answer 3(x+2)=x-18
what is 5.71 rounded to the nearest whole number