shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Write word problems that represent each way you can use a remainder in a division problem.include solutions.
How can an historian acknowledge personal bias yet stay true to the historic, method
Find the measure of ∠AED
Which sentence correctly uses hyphens? The accountant gave the tables a quick-glance of review. The sugared-fruit was popular at first but then overlooked. The
a variable unknown value is called a
how do i reflect a triangle
in an effort to control people's behavior leader passed
what is a ratio of 2 measures that have different units
The most profitable commodity of the British, French, and Portuguese empires was
how do you write an expository paper about can failure make me stronger