madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Given f of x is equal to the quantity x plus 6 end quantity divided by the quantity x squared minus 9x plus 18 end quantity, which of the following is true? A-
Slippery Slopes promised to arrange for a licensed California contractor to "work with" Water Slides Designs on the construction; Slippery Slopes also assured i
Imagine you have just moved to a new city or country. Write an informal letter to your friend telling him/her about your new place and the challenges you are fa
Q6. This part of the question is for simplifying your work: Make a graph and shadow the interested regions of the inequalities in the given picture. The followi
The diagram shows a triangle inside a rectangle. All lengths are in cm. Work out the area of the rectangle: 15 20 16
a² + b² + ab = 7 b² + c² + bc = 21 a² + c² + ac = 28 ab + bc + ac = ?
If the sum of a number and eight is doubled the result is five less than the number find the number
How many atom are present in a piece of iron that has a mass of 65.0g​
Which of the following describe an angle with a vertex at E.
Can someone look at the screenshot and help me?