faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

What is the total charge of the nucleus of a carbon atom? (1) –6 (3) +6 (2) 0 (4) +12
PLEASE HELP Solve. m^-5 = 1/32 m = ________ ?
what approaches meeting the challenge of the depression was president hoover against?
what role did scholars play in the beginning of the italian renaissance
When a mixture of water, sand, and salt is filtered, what passes throughthe filter paper?(1) water, only(2) water and sand, only(3) water and salt, only(4) wate
What Happens If You Mix Ammonia And Hydrogen Peroxide?
What Are The Branches Of Botany?
Is the passage of dialogue written correctly or incorrectly? "Oh, wow!" Ashley cried. "I love these shoes." "They would look good on you," said her friend. A. c
topic sentence about venus
William Penn called his colony a holy experiment. Chronicle the development of Pennsylvania and emphasize the advantages that the colony offered.