aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPP Lisa bought 5 CDs from a store. The price of each CD was the same. After she bought the CDs, her account balance showed a change of −$64.95. What wo
A machine has a mechanical advantage of 5. What force should be applied to the machine to make it apply 3000 N to an object?
The resulting pain and inflammation when pleural fluid is unable to prevent friction between opposing pleural surfaces is known as _______. a. asthma b. pleuris
Your little brother start a new business selling lemonade. he spend a total of 15.82 for supplies and sells lemonade on the first day for $0.50 a glass he made
How did the political ideas of the enlightenment represent a break with the ideas of Europe's past?
Need help with the question in the picture. thank you 15 points
how did the thirteenth and fourteenth amendments extend the civil rights of amricans
Write questions to match the expressions 1. 3 + (4x12) 2. 36 divided by 4 3. 24 - (6+3)
how can 525 divided by 1500 be written in all ways
What is the inverse of f(x)= 4x + 3 ?