lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

a trait that improves an individuals ability to survive and reproduce in a specific environment is called
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house
which of the following sentences contains a verb phrase? A.I shall be all that I am and more B. the crowed roared as the bull charged. C.I believed every word h
two thirds of what number equals 436
how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house
how many peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pound of peanuts equally write and solve a division equation to represent the problem
After his paycheck, Mr.Weber's credit card balance was $245.76. His payment was for $75.00. Write and solve an equation to find the amount of his credit card
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury
What did Enlightenment thinkers believe predated society and was superior to the laws of the church or the state?