audreybsanders
audreybsanders
02-02-2021
Mathematics
contestada
what is the answer for a+(-5)-12
Respuesta :
daisyjcastillo28
daisyjcastillo28
02-02-2021
Answer:
a-17
Step-by-step explanation:
Simplify the expression.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Simplify the given expression. 10(0.4x+0.2y)+21(0.6x−0.8y)
Which of the following statements in regard to immigration is not true for the period of 1880–1920? A.It added to the religious and cultural diversity of the
Mallory is on a budget and wants to determine which cereal is a better buy. A 10-ounce box of cereal costs $2.79, and a 13-ounce box of the same cereal costs $3
The cost of a camp is $300 for the first week and $125 for each week beyond the first. The total cost can be modeled by the expression 300 + 125(x – 1). What do
-) Given that 1 inch = 0.0254 m, 1 mile = 1760 yards and 1 yard = 36 inches. Convert 5miles into kilometres.
Which epic characteristic is represented by the opening lines of the Iliad by Homer? What shame, what woe is this to Greece! what joy To Troy's proud monarch,
For each red T-shirt they manufacture, they should manufacture 4 blue T-shirts. The ratio of the number of red T-shirts to the number of blue T-shirts should be
What are the three fossae of the scapula
Beth sold half of her comic books and then bought nine more. She now had 28. With how many did sh begin?
how do you devide -648:9206