nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

problems facing book publishers in the internet age
7 more than 11 times a number increased by the quotient of y and z
The idea that love conquers all is an example of a
why Florida has a large number of underwater cave systems
the leg of a right triangle is 5 units and the hypotenuse is 8 units.what is the length in units of the other leg of the triangle
what is 18 divided by negative 3
Jose Rodriguez checking account had a starting balance of $1,234.56 he wrote a check for $115.12 for plumbing supplies and check and the check for $225 for a lo
Which of the following fractions is an equivalent fraction in lowest terms to the fraction ? -276/-540A. 23/45B. -23/45C. 69/135D. -69/135
Solve by taking square roots: x^2 - 40 = 9
______ causes diffusion of new water molecules out of the xylem and into the leaf. 1.Transpiration 2.Pollination 3.Photosynthesis 4.None Of The Above