pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Can you answer this question
Why were the spanish able to conquer the aztecs?
_______ an embedded Word table to activate the Word features. A. Click B. Shift-click C. Double-click D. Ctrl-click
How many different ways can the first twelve letters of the alphabet be arranged?
What protein is responsible for tagging foreign particles, pathogens, or blood for destruction?
What is the correct way to express" for the last time" in Spanish A.por el vez ultimo B. por la vez ultima C. por el ultimo vez D. por la ultima vez
Dividin a number by 10 exponent, how is the decimal point moved
two pipelines can fill a small tank in 18 min.One of the Pipelines would require 54 min to fill the Tank.How long would it take the second Pipeline ,Working alo
Which beliefs shared by nearly all muslims?
What do i do to find if 6 feet is greater or less than 2 meters?