lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of the word "resigned" in this statement from "Anti-Federalist Paper No. 84"? (10 points) Others are not necessary to be resigned in order t
The mean of six numbers is 10. Whenmother number is added the new mean is9. Find the number added.​
8 What was the central point of the Dred Scott decision? [Dred Scott] A That slavery was legal only in the South. B That the Kansas-Nebraska act was illegal. C
Evaluate the expression for q= -2 -8q - 9 = Pls help me
Which of the following was an effect of the government’s laissez-faire policy during the Gilded Age? fixed prices flexible prices flexible wages few raw materia
Lightning flashes one mile (1609 m) away from you. How much time does it take the light to travel that distance? A. 186000 s B. 5.36x10-6 s C. 4.83x1011 s D. 2.
Can someone plz help me with this one problem plz!!!
PLEASE HELP FAST!!!! NO LINKS PLS!Teresa is an interior designer and architect. In her design role, she is hired by a client to produce detailed designs of a ho
What is density? A- How much space an object takes up B- The amount of matter in a certain amount of space C- How much water an object displaces D- How much an
how can I lose 20 pounds in a week​