Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

The diameter of a circular park is 98 m. Find the cost of fencing it at $4 per meter
Many Americans of the time believed the Era of Good Feelings would __________. A) stop the United States from entering new wars B) help the United States form a
How long after Anne's death did the war in Europe end
I need hlep wite my homwok i am 7 years old whayt is 2x2
I WILL GIVE BRAINLIEST! PLEASE HELP WITH SPANISH! IT IS A VERY IMPORTANT ASSIGNMENT! Part 1 Choose a television program on a Spanish-language TV channel. It can
What is the slope function y=8x+6
two thousand ticketa are sold at a raffle for a chance to win a gaming computer system worth $1800. the tickets are sold for $2 each. if a person buys only
What is the relationship between lightning and atoms? A. Electrons colliding in the air create lightning B. The nucleus of atoms colliding creates an atom C. L
. What is the solution set for this inequality? -3r+5<-7 please answer quickly!
help for both please :) ​