anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Multiple Choice - Why do some flies live only 12 hours and others live 30 hours without food? a. because some flies ate more food before the food was removed
what's abnormal psychology?
what is 0.15 in word form
Hello! Can someone help me with those sentences?Complete them and translate them in english without google translate! (from PIRE;PIS till the end)Thank you!
Species is a(an)_________ specific level of classification than domain.
what is 0.15 in word form
What are two conductive materials separated by an insulator,and used to store electric potential energy?
if a garden has an area of 100 square feet how much fencing is needed to enclose the garden
a bottle holds 3/5 liter of water. Sam needs 8 full bottles of water to fill his fish tank. how many liters does Sam need to fill the fish tank?
Procedural rights protect people from abuses by which part of the government