angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

An ultrasound examination could show the motion of a fetus. In order to image this motion, the ultrasound examination devices requires what minimal information?
can someone please help. i’m in a test and i’ve been stuck on this question
English and French have become common languages spoken in Sub-Saharan Africa because of —
what can you conclude about the U.S Presidents who served before Andrew Jackson?
pls help,???????????
Four glass tanks contain water. In which tank is the pressure of the water on the base greatest.
2 - Questions Ask your friend Guillaume questions with inversion, using the cues. Then, compare your answers to the speaker's. Modele You hear: chercher un liv
How communication channels have changed over the years due to technology and share if these new methods impact or affect communication.
Leo este texto y lo relaciono con el primer poema de esta unidad. ¿Cuál es el motivo Lírico del poema Lo que necesito de ti?
help me please look at the picture below