hxp3uqbjkq hxp3uqbjkq
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada


3 pencils cost $0.45. What is the cost per pencil?

Respuesta :

rorycampbell0721
rorycampbell0721 rorycampbell0721
  • 02-03-2021

Answer:

$0.15

Step-by-step explanation:

You have

3 pencils: $0.45

divide both numbers by 3

3 pencils / 3: $0.45 / 3

1 pencil: $0.15

Answer Link
kyosomastantbh
kyosomastantbh kyosomastantbh
  • 02-03-2021

Answer:

0.15

Step-by-step explanation:

3÷.45=.15

Answer Link

Otras preguntas

isabella has found that she stays the most fit by running variouse dinstances and terrains through out the week. On mondays she runs 2.5 miles, on tuesdays 4.6
isabella has found that she stays the most fit by running variouse dinstances and terrains through out the week. On mondays she runs 2.5 miles, on tuesdays 4.6
how do you convert mol dm-3 to gdm-3 and vice versa
70-q-q-2q=80 We'll this is confusing
Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
70-q-q-2q=80 We'll this is confusing
could you tell me what is a mutagen?
What Is a Seismometer?
What is the simplified answer to the problem 9+5r-9r??
How does a Retinal Scan Work?