scarlettc2008
scarlettc2008
03-03-2021
Mathematics
contestada
Help I’ll give brainliest
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2021
Answer:
13 books
Step-by-step explanation:
$24/3=8 cost for one book
$104/8=13
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
If the process of producing a good or service is broken into a number of tasks each performed by a different individual instead of one person performing all of
Please help me someone I need help so bad and I don’t understand:(
Someone pls help me! I have attached the question
If the process of producing a good or service is broken into a number of tasks each performed by a different individual instead of one person performing all of
Client is prescribed enoxaparin while admitted to hospital per protocol. The dose is 1mg/kg subcutaneously every 12 hours. Dose available is 80 mg per 0.8 mL
Which is the last station responsible for making sure the order goes out correctly?
Sheldon can paint an office in 30 min and Penny can paint an office in 45 min. How long would it take them to paint one office working together?
What is the tendency of a system to lose its ability to decline and eventually become obsolete?
0.71428571428 as a faction
what is the endosymbiotic theory and how does it relate prokaryotes to eukaryotes?