sofidita99
sofidita99
04-03-2021
Mathematics
contestada
Please Help! I will give you a cookie :)
Respuesta :
djaramillodj505
djaramillodj505
04-03-2021
D I’m not really sure but I think it’s the right answer
Answer Link
josephwilliams48
josephwilliams48
04-03-2021
Answer:
the answer is C
Step-by-step explanation:
I'm very suree
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
A certain product costs $200 to order. The cost per unit is $25 and the cost to carry one unit in inventory for 1 year is 20% of the value of the product. Month
Find the GCF and LCM of 217x328x11 and 213x345x74and explain your reasoning.
Calculate the arc length of GH in terms of pi.
A meteoroid is traveling east through the atmosphere at 18. 3 km/s while descending at a rate of 11.5 km/s. What is its speed, in km/s?
The doctor requested her to eat organic food. (intodirect speech)
Deines Corporation has fixed costs of $480,000. It has a unit selling price of $6, unit variable cost of $4.4, and a target net income of $1,500,000. Compute th
A projectile of mass 100 kg is shot from the surface of Earth by means of a very powerful cannon. If the projectile reaches a height of 65,000 m above Earth's s
What is the output of the following program segment? int x = 0; ++x; x++; ++x; x++; ++x;
what is a scenario that could stop the ocean currents?
What is the contrapositive of the following: "If I form a study group then I raise my grades." A. If I work alone then I lower my grades. B. If I raise my grade