Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

What occurred in Germany on the nights of November 9th and 10th in 1938?
What are the solutions to log3x + log3(x2 + 2) = 1 + 2log3x? x = –2 x = –1 x = 1 x = 2 There is no true solution. (You may select up to as much as you
A four-year old laptop will not boot and presents error messages on screen. you have verified with the laptop technical support that these error messages indica
I need to find the factor of the polynomilas for the following problem -a3-100a
What do you think a persuasive angle is?
Thinking about the areas of a Standard Normal Distribution, as z values decrease, do the areas to the left of z increase, or decrease?
need help please solve 2 log39
Is mandarin chinese simplified or traditional?
Martin Luther King Jr. uses figurative language strategically throughout his letter to promote equality. How does the following instance help accomplish his pur
what does 4p+3q−3p−3q =