Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the atomic mass of chlorine if 75.77% has an atomic mass of 34.97 u and 24.23% has an atomic mass of 36.97 u?
An african american therapist is working with an asian american therapist who seems reluctant to discuss her feelings about a recent death in her family. the th
A sample of gas has a volume of 5.58 l at a pressure of 715 mm hg. what is the volume of the gas when the pressure of the gas is increased to 755 mm hg?
A __________ is used to separate lanes of traffic moving in opposite directions where changing lanes is permitted.
What did they call the great depression at the time?
Read the scenario. Enrique wants to revise his sentence to emphasize the size difference between the two animals. Which revision uses the most precise languag
What percentage of the subjects in the asch experiment were "independents" who refused to give the wrong answer?
Compare what Wilson wanted from the Versailles peace treaty to what he actually got.
Select the author which the characteristic describes. wrote humorous tales about the Gold Rush Guy de Maupassant Frank R. Stockton Mark Twain
TRUR OR FALSE all countries use about 82% of their freshwater resources for agriculture A. True B. False