Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

ASAP PLEASE HELP ME Why is it important to research and plan your artwork before beginning on any project
PLEASE HELP!!!! 25 POINTS!!!!! I NEED THIS ASAP!!!!!!
Rearrange the equation below to solve for y. 6x+6y= 24
I PROMISE THIS IS EASY I WILL GIVE BRAINLEST!!!!!!!!11 Add or subtract. (8x – 2y) + (3x – 4y) A.)11x + 8y B.)4x – y C.)11x – 6y D.)5x + 2y
An electron moved from a higher energy level to a lower energy level. What most likely happened during the transition?
Please help this is my last question
Solve the system of equations given 5x+2y=9 2x-3y=15 A. (3,-3) B. (-3,12) C. (12,-3) D. (-3,3)
Homeostatic regulation completes one cycle, then is done. 1) True 2) False
What is the slope of ( -6,2) and (2,2) Also slope of (-8,9) and(-8,-5)
Enzymes are proteins that speed up chemical reactions in the body. How do they work?