shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

Is the product of x-4 and 5x^2-3x+6 equal to the product of x+4 and -5x^2+2x-6?
Please help!! I don’t know how to find the equation of a circle. Tell me how you got the answer , thank youuuu
If f(1)=5 and f(n)=nf(n-1)-1 then find the value of f(3)
If the spinner is spun 60 times how many times can you expect the spinner to land on 3
Determine the intercepts of the line that passes through the following points
Which choice is equivalent to the quotient below when x > 0
Althea and her sister want to hang 5 pics on a 12-foot wall. Each pic frame must be equal distance apart from each other and the ends of the wall. The frames ar
Which dot plot has the largest range
can someone please help me with this standard form [tex]5 \times 10 {}^{4 } \times 2 \times 10 {}^{ - 6} [/tex]can u also show me how to do it step by step ple
Holly has a 6-foot piece of wood. She needs to cut it into 7 equal length parts. How many feet long should each section of wood be ?