jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Answer these questions please.
What is the climax of the story the nest by violet sorzano
Minnesota and Wisconsin were important for productionA cropB factoryC goldD lumber​
If (7^0)^x = 1, what are the possible values of x? Explain your answer.
How did the Espionage and Sedition Acts affect citizens of the United States?
13. Find the midpoint of the line segment with the endpoints located at (10, 10) and (1, -1). A. (5.5, 4.5) B. (4.5, 5.5) C. (-8, -12) D. (10, 0)
Which expression is represented by the model? 4x-3 4x+3 -4x-3 -4x+3
What is the scale factor of a when it has a length of 12 and width of 8
Help me please I’ll do anything
2CO2 + 3H2O + 4Br2 C = O = H = Br =